XXXIV LAIDOS PASKUTINIS SKAMBUTIS


        Gegužės 27 d. Kauno Antano Smetonos abiturientų suoluose, lentoje parašytame sakinyje, jų sąsiuvinių kamputyje suraitytoje datoje ir koridoriaus skliautuose neišvengiamai skambėjo žodis PASKUTINIS: paskutinis skambutis, paskutinė pamoka, paskutinė laida, paskutinį kartą skambantis gimnazijos himnas… Ši diena buvo vienintelė ir  į nieką nepanaši. Joje tilpo visi XXXIV laidos išgyventi jausmai ir prisiminimai, nerimas ir tikslo siekimas, žinių ir išminties ieškojimas. Išsakyti direktorės pavaduotojos ugdymui, atliekančios direktoriaus funkcijas Astos Švarplienės sveikinimo žodžiai ir auklėtojų vardu Romualdo Freitako ištarti nuoširdūs linkėjimai privertė susimąstyti, jog baigėsi puikus, nerūpestingo gyvenimo tarpsnis ir prasidės naujas, dar svarbesnis etapas.  

         Išskirtinis paskutinio skambučio formatas ir pačių ketvirtokų paruošta programa nukėlė visus į sunkų egzaminų pasiruošimo laikotarpį, už spontaniškai kilusį norą turėti viską bet kokia kaina ir supratimą, jog gimnazijoje dėstantys mokytojai kantriai ir kruopščiai ruošė juos paskutiniam žinių išbandymui. Gimnazijos trečiokai palinkėjo savo vyresniems kolegoms skirti laiko klaidoms, savarankiškumui ir drąsai, nepasiduoti skausmui, pykčiui, kančiai ir nuovargiui, neatsilaikyti naujoms idėjoms, iššūkiams ir ryžtui, bei visada tikėti savimi ir savo galimybėmis. Kad šie linkėjimai išsipildytų, kiekvienam abiturientui buvo įteiktos atminimo dovanėlės.

          Dar kartą nuoširdžiai sveikiname XXXIV – os – PASKUTINĖS šios gimnazijos laidos abiturientus ir tikime, kad ilgai jų lūpose skambės tik šilti žodžiai apie šioje gimnazijoje išgyventas akimirkas, o užsimezgę ryšiai nenutruks ateities labirintuose.