Projekto mobilumas Rumunijoje


RUMUNIJA

Lyčių ir rasių lygybė: paplitę stereotipai ir būdai jiems sumažinti

(Gender and racial equality: common stereotypes, its effects and ways to minimize them)

 

 

2019 m.  gegužės 5 – 11 dienomis Kauno Antano Smetonos gimnazijos komanda vyko į projektinį susitikimą Rumunijoje, Petrosani mieste.

Projekto dalyviai turėjo galimybę ne tik apžiūrėti mokyklą bei jos aplinką, stebėti vykstančias pamokas, tačiau ir pabendrauti su mokiniais, mokytojais. Susitikimo metu buvo renkamas projekto logotipas, daugiausiai balsų surinko ir laimėjo Turkijos mokinių darbas.  Mokiniai ir mokytojai dalyvavo susitikime su universiteto atstovais, kur Erasmus+ grupę sutiko prorektorius ir jo pavaduotojas.

Pagal iš anksto numatytą programą, projekto dalyviai vyko į  Hunedoarą ir Devą, Corvin pilį, dacių ir romėnų civilizacijos muziejų, Deva tvirtovę, kur Erasmus+ komanda susipažino su  rumunų istorija, kultūra ir civilizacija. Pastatai, akmenys, keramika, vertingi eksponatai iš bronzos, sidabro, aukso ir rašytiniai dokumentai atskleidė rumunų tautos istoriją, įtaką, kurią ši tauta darė kitiems ir amžiams bėgant gavo iš kitų. Šios mokymosi patirties pagrindinis akcentas buvo propaguoti toleranciją ir pagarbą tarp tautų. Susitikimo metu  buvo diskutuojama apie egzistuojančius panašumus ir skirtumus tarp visų projekto partnerių šalių, švietimo sistemų ir kaip švietimas galėtų tapti efektyvesniu sprendžiant diskriminacijos problemas.        Projekto veiklos organizuotos įvairiomis formomis: mokinių pristatymai,  kuriami ir skaitomi eilėraščiai, vaidinamos situacijos apie stereotipus, labiausiai sutelkiant dėmesį į lyčių nelygybę ir dėl to kylančią diskriminaciją, eksponuojami plakatai žmogaus teisių tematika.  Mokytojai ir mokiniai turėjo galimybę stebėti, kaip Rumunijos mokyklos  mokiniai pristato savo tarpkultūrinius video „Švietimo vertybės Europos kontekste“ rumunų kalba su subtitrais arba tiesiogiai anglų kalba. Šia veikla prasidėjo Europos Dienos šventinis minėjimas, kuriame aktyviai dalyvavo ne tik projektinių šalių atstovai bet ir priimančios organizacijos mokiniai,  svečiai, pristatydami projekte dalyvaujančias, ir kitas Europos Sąjungos šalis.

Dalyvaudami šiame projekte mes stengiamės sumažinti smurtinio ir diskriminacinio elgesio apraiškas su žmonėmis, kurie skiriasi nuo mūsų.

 

 

Portugalija (PPTX)

Plakatas (PDF)

Mokinių atsiliepimai:

 

Gabija Strašiūnskaitė
Kamilė Brazinskaitė
Kamilė Tatorytė
Monika Čalkaitė
Neda Bagdanavičiūtė
Urtė Daukutytė
Gabija Strašiūnskaitė

RUMUNIJA

2019 05 05 – 2019 05 11

                     Kelionė į Rumuniją, kuri buvo gegužės mėnesį šiuo metu yra pati įdomiausia bei geriausia kelionė kurioje esu buvus. Nepaisant blogų orų, pamatėm tikrai daug. Matėm beprotiško grožio kalnus, uolas, aplankėmė kelis muziejus,pilį, susipažinome su rumunų kultūra. Taip pat gerinome savo anglų kalbos įgudžius kalbėdamos angliškai su Erasmus projekto dalyviais. Supratome, kad stereotipai yra tik stereotipai kurie neegzistuoja. Vis dar bendraujame su projekto dalyviais, nors ir jie kitoje pasaulio pusėje. Ši kelionė tikrai buvo informatyvi. Norėčiau dar kelis kartus sudalyvauti panašiame projekte, nes įspūdžiai tikrai nepakartojami. Nuoširdžiai dėkoju už galimybę dalyvauti Erasmus projekte!

 

                                                                                                     Gabija Strašiūnskaitė, Ia

 

 

 

Kamilė Brazinskaitė

RUMUNIJA

2019 05 05 – 2019 05 11

 

                Kelionė į Rumuniją buvo pati įdomiausia kelionė į kurią teko vykti.

         Smagiausia tai, kad linksmos kompanijos dėka net blogas oras nesutrugdė aplankyti nuostabiuosius kalnus, įspūdingas pilis, iš pirmo žvilgnio ramiuosius urvus bei atrasti žmones, kurie projekto pagalba tapo puikiais draugais.

                                                                      Kamilė Brazinskaitė, Ia

Kamilė Tatorytė

 

 RUMUNIJA

2019 05 05 – 2019 05 11

 

 

        Prieš kelis mėnesius man nusišypsojo proga keliauti į Rumuniją. "Erasmus" projekto dėka skridau į užsienio šalį su savo draugėmis. Kelionė buvo ilga ir varginanti. Iš Kauno išvažiavome gegužės 4d., šeštadienį, o Rumunijoje buvome tik sekmadienio rytą. Teko patirti įkyrų triukšmą autobuse bei nerimą Varšuvos oro uoste, tačiau atvykus į viešbutį Petrosani miestelyje, pamiršome apie visus rūpesčius. Mus pasitiko labai draugiški žmonės. Pradžioje visi buvome nedrąsūs, jautėme įtampą bendraudami, bet po kelių valandų susibičiuliavome. Nuo to laiko viskas, apie ką galėjome galvoti, buvo tolimesni dienos planai. Matėme nuostabius kalnus bei upes, daug istorinių objektų muziejuose. Linksmybės taip pat nebuvo pamirštos: ištisai šokome ir kvatojomės. Taip pat buvome baseine ir daug pramogavome.

        Diena, kai prisiminėm, kad kitą rytą turime išvykti, buvo pati liūdniausia. Buvome tokios sužavėtos šiuo projektu ir Rumunija, kad net nenorėjome grįžti namo. Kelionė į Lietuvą buvo ilga ir liūdna, tačiau faktas, kad vėl pamatysime savo draugus iš Rumunijos nuteikia teigiamai ir džiaugsmingai!

                                              Kamilė Tatorytė, Ia

Monika Čalkaitė

 

RUMUNIJA

2019 05 05 – 2019 05 11

 

 

          Gavau pasiūlymą važiuoti į Rumunija su ERASMUS + programa. Iš pradžių ilgai svarsčiau dėl šio pasiūlymo, bet pasitarus su tėvais nusprendžiau keliauti.

        Kelionė buvo nuostabi. Turėjau galimybę pamatyti naują šalį su nuostabia gamta ir dar nuostabesniais žmonėmis.

        Daug kam gali pasirodyti baisu važiuoti į visiškai nežinomą šalį, bet reikia tikėtis geriausio. Nereikia leisti sau apgalvoti visų blogiausių situacijų, kuriose gali atsidurti. Tiesiog reikia atsipalaiduoti ir į viska žiūrėti pozityviai.

       Rekomenduoju visiems priimti iššūkį ir išbandyti ERASMUS + mainų programą!                                   

                                                         Monika Čalkaitė, Ia

Neda Bagdanavičiūtė

 

RUMUNIJA

2019 05 05 – 2019 05 11

 

         Visai neseniai, šį pavasarį, gavau galimybę sudalyvauti „Erasmus+“ projekte, Rumunijoje. Kelionė prasidėjo Kauno autobusų stotyje iš kurios vykome į Varšuvos oro uostą. Tuomet skridome į Bukareštą ir iš ten apie 7h važiavome autobusu, nors jautėsi nuovargis po ilgos kelionės vaizdai važiuojant per kalnus buvo nepakartojami. Kai pagaliau atvykome į viešbutį, kuriame ir apsigyvenome penkioms ateinančioms paroms.     

      Pirmą dieną visi kartu pavakarieniavome, apžiūrėjome miestą ir pajudėjome link viešbučio. Kitas dienas turėjome daug veiklos su kitų šalių projekto dalyviais. Mes važiavome į muziejus, pilis, baseiną bei įvairias sodybas. Taip pat pristatinėjome savo šalį bei susipažinome su projekte dalyvaujančių šalių jų tradicijomis, patiekalais bei gyvenimo būdu. Žinoma, gavome ir dovanų, bei dokumentus, kurie įrodė mūsų dalyvavimą projekte ir bus naudingi ateityje. Paskutinę dieną buvo labai liūdna palikti Rumuniją: ten susiradome labai gerų draugų ir patyrėme nepakartojamų įspūdžių.

      Drąsiai galiu teigti, kad tai buvo viena geriausių savaičių mano gyvenime. Kelionė atgal buvo labai sekinanti, tačiau ne mažiau įdomi nei į priekį.

     Visiems rekomenduoju dalyvauti tokiuose projektuose, nes tai yra nepakartojama patirtis.

 

                                                                                                       Neda Bagdanavičiūtė, Ia

 

Urtė Daukutytė

 

RUMUNIJA

2019 05 06 – 2019 02 10

 

 

       Keliauti man ne naujiena, bet Rumunijoje buvau pirmą kartą. Ši šalis ir jos žmonės man labai patiko. Kai atvykau, jutau, kad manęs čia laukia. Projekto partneriai pasirūpino mūsų ekskursijomis, išvykomis ir kitais linksmais užsiėmimais. Didelį įspūdį man paliko kalnai: jie nuostabūs. Taip pat daug laiko praleidome sodybose, bendraudami su bendraamžiais ir ragaudami tradicinius patiekalus.

     Keliauti man patiko, norėčiau dar kartą dalyvauti Erasmus+ projekte ir aplankyti kitas šalis. Šis projektas padeda pažinti šalį, jos kultūrą, savitumus.

    Mobilumo Rumunijoje metu aptarėme lyčių ir rasių stereotipus ir būdus jiems mažinti, patobulinome anglų kalbos įgūdžius.                                                                

                                                                           Urtė Daukutytė, Ia

Galerija: