Projekto mobilumas Portugalijoje


PORTUGALIJA

 

Stereotipinis mąstymas ir diskriminacija: labiausiai paplitusios formos

(Stereotypical thinking and discrimination: common forms)

 

2019 m. vasario 10 – 16 d. projekto partnerių delegacijos atvyko į Agueda miestą, kur jas pasitiko Portugalijos Escola Secundaria Marques de Castilho mokyklos mokytojai ir mokiniai su tėvais.

Pirmąją projekto dieną sveikinimo žodį tarė  projekto koordinatorė Lucinda Bento ir  mokyklos direktorius Francisco Vitorino, po kurio buvo suorganizuota ekskursija po mokyklą. Jos metu dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti mokyklos patalpas bei stebėti vykstančias pamokas, pabendrauti su mokiniais, mokytojais. Apsilankė miesto savivaldybėje, kur juos pasitiko viceprezidentas ir vienas iš jo patarėjų. Vėliau kiekviena partnerių mokykla įsitraukė į interaktyvius žaidimus, pristatė pranešimus, susijusius su diskriminacijos ir stereotipų tema.

Antrąją dieną projekto dalyviai aplankė Porto miestą, Kadoorie Mekor Haim sinagogą, kur susipažino su žydų religija ir jų bendruomene Portugalijoje. Šios mokymosi patirties svarbiausias akcentas buvo tolerancijos ir pagarbos religinei įvairovei skatinimas. Partneriai taip pat dalyvavo ekskursijoje po nacionalinį spaudos muziejų, kuriame ne tik sužinojo apie spaudos istoriją, pagrindinę idėjų, žinių ir kultūros sklaidos priemonę pasaulyje,  bet ir stebėjo dvi animacinių filmų parodas: vieną apie žmogaus teisių deklaracijos  70-mečio jubiliejaus paminėjimą, o kitą, vaizduojančią tradicinės portugalų muzikos ambasadorės muziką Fado, matomą  skirtingų tautybių menininkų akimis.

Trečios dienos programa prasidėjo mokinių nacionalinių stereotipų tyrimų rezultatų pristatymais: pristatyti kiekvienos šalies kontekste migracijos srautai ir tautinės mažumos, taip pat šalys bei mokyklos. Vėliau projekte dalyvaujantys mokiniai buvo įtraukti į sportines veiklas, kurias organizavo sporto vadybos profesionalų klubas, o mokytojai diskutavo apie projekto veiklos eigą, valdymo užduotis. Vakare įvyko projekto mokytojų ir bendruomenės susitikimas.

Kitą dieną dalyviai aplankė Barros švyturį ir Atlanto vandenyną kaip migracijos srautų simbolius. Po pietų projekto mokiniai dirbo tarpkultūrinėse grupėse, kūrė eilėraščius, susijusius su nacionaliniais stereotipais, ir dalyvavo ekskursijoje, kurioje atsispindėjo projekto tema: lyčių nelygybė, nacionaliniai stereotipai ir religinė diskriminacija. Vakare laukė vakaronė, kur visos priimančių mokinių šeimos, mokyklos vadovybė, moksleiviai ir projekto dalyviai galėjo pabendrauti, paragauti  tradicinių Portugalijos valgių, ir trumpas mokyklos spektaklis.

Paskutinę šio mobilumo dieną lietuvių ir rumunų  komandos dalyvavo kulinarijos dirbtuvių pristatyme, moksliniuose eksperimentuose. Projekto susitikimo  Portugalijoje uždarymo proga visiems dalyviams buvo įteikti pažymėjimai.

 

 

Portugalija (PPTX)

Plakatas (PDF)

Mokinių atsiliepimai:

Agata Kmitaitė
Deimantas Remenčius
Saulė Norkutė
Tadas Vaičiūnas
Ulrika Poškutė
Vaidas Silvestravičius
Agata Kmitaitė

PORTUGALIJA

2019 02 10 – 2019 02 16

       Vos grįžus po kelionės sunku apsakyti visus savo įspūdžius. Galvoje vis sužiba vienas ar kitas prisiminimas, o mintys atrodo iki galo taip ir nesudėlioja visų pliusų ir minusų. Tačiau praėjus šiek tiek laiko galiu drąsiai teigti, kad ši Erasmus + kelionė į Portugaliją buvo vienas ekstremaliausių, bet geriausių mano sprendimų. Savaitė svetimoje, bet labai svetingoje šalyje, toli nuo savo tikrųjų namų pirmiausia išmokė perlipti save, savo principus, tapti lankstesne, ieškoti sprendimų ir kompromisų. Grįžusi turiu žymiai platesnį suvokimą apie pasaulį, apie skirtingas šalis ir jų tradicijas, naujus draugus, naudingas pažintis. Be visų veiklų, kurios padėjo pažinti kitas kultūras ir tradicijas, pamatėme gražiausias šalies vietas ir objektus! Šis projektas tikrai parodo kitokį pasaulį nei tą apie kurį teoriškai išmokstame mokykloje, iš knygų ar kokį rodo žiniasklaida! 

 

                                                                     Agata Kmitaitė,  IIa klasė

 

         

 

Deimantas Remenčius

PORTUGALIJA

2019 02 10 – 2019 02 16

 

    Džiaugiuosi, kad galėjau dalyvauti Erasmus+ mainų programoje. Portugalijoje aš smagiai praleidau laiką: aplankiau įdomių vietų, ragavau tradicinių patiekalų ir tai tikrai man patiko. Bet labiausiai man patiko tai, kad sužinojau apie diskriminacijos rūšis kiekvienoje šalyje.

     Aš manau, kad šis projektas padeda supažindinti jaunus žmones su stereotipais ir jų daroma žala. 

Deimantas Remenčius, IIb

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saulė Norkutė

PORTUGALIJA (2019 m. vasario 10 – 16 d.)

 

 

    Dalyvavimas Erasmus+ mainų programoje „Setting our minds free from stereotypical ideas“ ir išvyka į Portugaliją buvo nuostabi patirtis dėl daugybės priežasčių. Visų pirma, džiaugiuosi susipažinusi su vaikais iš kitų šalių, atvykusiais į Portugaliją dėl tos pačios priežasties, taip pat patiko bendrauti su portugalais ir susipažinti su jų kultūra.  Aplankėme ir daug vietų, Porto ir Aveiro miestą bei Aguedą, kurioje laikinai gyvenome, ragavome portugališkus patiekalus. Aptarėme svarbias kiekvienos šalies diskriminacijos problemas ir padėjome vieni kitiems suvokti, kokie stereotipai vyrauja mūsų aplinkoje.

 Tikiuosi, kad ši mainų programa padės skleisti suvokimą, kokia tai yra opi problema, ir kad mūsų veikla padėjo kitiems jauniems mokiniams susipažinti su šia tema.  

 (Saulė Norkutė, IIa)

 

        

 

Tadas Vaičiūnas

PORTUGALIJA

2019 02 10 – 2019 02 16

 

 

    Mano patirtis Portugalijoje buvo labai gera. Esu labai laimingas, nes sutikau daug naujų žmonių iš skirtingų šali. Mes kartu keliavome į tris skirtingus Portugalijos miestus, kartu leidome laiką, kalbėjomės apie įvairiausius dalykus.

   Man labai patiko mokinių ruošti pristatymai apie stereotipus. Būdamas Portugalijoje, sužinojau naujų dalykų apie stereotipus ir ne vieną iš jų sulaužiau. 

                                                           Tadas Vaičiūnas, IIb

 

 

 

Ulrika Poškutė

                

PORTUGALIJA

2019 02 10 – 2019 02 16

 

 

                 Dalyvavimas Erasmus+  mainų programoje ,,Setting our minds free from all stereotypical ideas" buvo nuostabi patirtis, išvykimas į Portugaliją davė man daug patirčių. Susipažinau su kitų šalių jaunimu ir su šeima, kuri mane labai šiltai priėmė.  Portugalijoje pažinau šios šalies kultūrą bei jos istoriją. Mes aplankėme nuostabių vietų, Aveiro ir Porto miestus, bei Aguedą,  kur gyvenome ir mokėmės. Ši mainų programa padėjo man daugiau sužinoti apie stereotipus ir diskriminacijos apraiškas kitose šalyse.                                                                   

 Ulrika Poškutė, IIa

 

Vaidas Silvestravičius

PORTUGALIJA

2019 02 10 – 2019 02 16

 

 

    Esu labai laimingas, kad turėjau galimybę dalyvauti Erasmus+ projekte. Portugalijoje patyriau daug įspūdžių, aplankiau vietų, kurių nebuvau matęs ir nesitikėjau, kad gausiu šansą pamatyti, pamačiau skirtingų ir įdomių kultūrų, suradau naujų draugų. Šeima, pas kurią gyvenau, buvo draugiška, kaip ir visi portugalai. Pradžioje patyriau šiek tiek sunkumų kalbėdamas angliškai, kadangi šiek tiek drovėjausi kalbėti pats, be to, kiti dalyviai kalbėjo skirtingais akcentais, bet vėliau viskas pasikeitė ir jaučiausi drąsiai galėdamas komunikuoti su kitų šalių bendraamžiais.Esu laimingas, sužinojęs apie diskriminacijos rūšis skirtingose šalyse. Tikiu, kad projektas padeda sužinoti apie stereotipų žalą.

 

                                                                Vaidas Silvestravičius, IIa

 


Galerija: