Projekto mobilumas Lietuvoje


LIETUVA

 

Stereotipinis mąstymas ir diskriminacija moksle: „5 įtraukimo mokykloje būdai“

Stereotypical thinking and discrimination in education: „5 ways to be inclusive at school“

 

Paskutinis projekto mobilumas vyko Lietuvoje 2021 m. balandžio 12 – 16 d. Susitikimai vyko nuotoliniu būdu ZOOM platformoje, į kuriuos jungėsi 369 dalyviai iš 5 projekto šalių: 110 Rumunijos, 78 Turkijos, 77 Šiaurės Makedonijos, 75 Portugalijos ir 29 Lietuvos atstovų.

Pirmąją dieną visi dalyviai buvo pasveikinti projekto koordinatorių, Kauno Antano Smetonos gimnazijos direktorės ir mokinių. Dalyviams buvo surengtas virtualus turas po gimnaziją, supažindinant su jos erdvėmis, mokinių vykdoma veikla bei gimnazijos himnu. Po to kiekviena šalis partnerė pristatė šio mobilumo temai skirtus plakatus, paaiškindami, kokią žinutę nori perduoti ir kaip tai susiję su įsitraukimo mokykloje tema.

Antrąją susitikimo dieną dalyvių laukė virtuali ekskursija po Kauną, žymiausias jo vietas, po kurios projekto dalyviai demonstravo pristatymus – skaidres “5 būdai kaip įsitraukti mokykloje“. Po pristatymų mokiniai pasidalino savo įspūdžiais, refleksavo.

Trečioji diena buvo skirta žaidimams. Ją pradėjo Lietuvos komanda apšilimui paruošusi žaidimą Kahoot platformoje apie Lietuvą. Po jo kiekviena šalis pristatė savo žaidimus, susisijusius su stereotipų ir įsitraukimo tematika ir aktyviai dalyvavo juose. Linksmai ir įdomiai praleistas laikas žaidžiant protų mūšius ir kitus virtualius žaidimus suartino dalyvius, kurie noriai dalinosi  savo nuomone apie pokalbius grupėse, bendrumą ir kiekvieno išskirtinumą. Vėliau mokytojų susitikime buvo aptarta programa, jos vykdymo niuansai.

Ketvirtą dieną projekto dalyviai praleido žiūrėdami vaidinimus, kuriuos paruošė kiekvienos šalies dalyviai. Kiek vėliau  visi aktyviai įsitraukė į muzikos dirbtuvių veiklas: išklausė paskaitą apie 5 būdus, kaip galima įsitraukti į veiklą su lietuviška muzika, su lietuvių liaudies dainomis, instrumentais, sutartinėmis, žaidimais, patys bandė groti su „skudučiais“ bei pažaisti virtualiai žaidimą „Jurgeli, meistreli“.

Paskutinė Erasmus+ projekto „Mintys be stereotipų“ diena prasidėjo iškilmingai – visi projekto dalyviai sugiedojo savo šalių himnus ir įtvirtino bendrystę, kurią užmezgė ilgalaikio projekto metu. Apibendrinus veiklas, kurias organizavo mūsų gimnazija, aptarus galutinius foto konkurso „Visi skirtingi, visi lygūs“ rezultatus, mokiniai buvo suskirstyti į grupeles ir galėjo pabendrauti tarpusavyje. Po to kiekvienos šalies atstovai pasakė baigiamąsias kalbas apie šio projekto temos svarbą šių dienų visuomenėje, viso projekto sėkmę bei naudą, pasidalino savo patirtomis nuotaikomis, išgyventomis emocijomis ir akimirkomis, mintimis apie projekto temos aktualumą ir reikšmingumą.

 

Lietuva (PPTX)

Foto konkursas (PPTX)

Plakatas (PDF)

Mokinių atsiliepimai:

Aleksandra Voronkaitė
Ineta Lenkimaitė
Aleksandra Voronkaitė

 

 

 

 

 

LIETUVA

2021 04 12 – 2021 04 16

 

       Man projektas paliko be galo gerą, malonų bei smagų įspūdį. Pati tema, apie mintis be stereotipų, buvo ypač aktuali, nes mūsų – mokinių, buvo be galo daug, visi mes buvom skirtingi, savaip ypatingi. Buvo smagu paklausyti, pamatyti skirtingus žmones, skirtingus požiūrius į pasaulį, į aplinką ir stereotipus. Buvo malonu bendrauti, sužinoti ir suprasit, kad mes visi skirtingi, tačiau taip pat labai panašūs savo pomėgiais, požiūriais ir bendravimu. Taip pat, gavau progą pagilinti savo anglų kalbos žinias, perlipti per savo viešo kalbėjimo baimes ir patirti gyvą bendravimą su žmonėmis iš kitų valstybių. Visi dalyvavę Erasmus+ projekte, manau,  sutiktų, jog jis davė didelę naudą suvokimui apie stereotipus, jų žalą, mokinių įtraukimo į mokyklos veiklas svarbą.

     Aš labai džiaugiuosi, kad sudalyvavau šiame projekte, nes jo dėka įgijau didesnį pasitikėjimą savimi, bendravau su mokiniais iš užsienio ir kalbėjau apie diskriminaciją ir stereotipus, jų laužymą. Turėjau  be galo smagų ir įdomų potyrį.

 

                                                                     Aleksandra Voronkaitė 1a

Ineta Lenkimaitė

 

 

 

 

 

LIETUVA

2021 04 12 – 2021 04 16

 

 

Dalyvaujant Erasmus+ projekto „Mintys be stereotipų“ paskutiniame nuotoliniame susitikime, kurio tema buvo „5 įtraukimo mokykloje būdai“, labiausiai įsiminė visų dalyvių draugiškumas. Projektas padėjo suprasti, kad pasaulyje yra įvairių žmonių ir kaip mes turime juos priimti. Erasmus+ buvo taip pat puikus būdas įsitraukti į mokyklos veiklą ir  pagerinti savo anglų kalbos žinias. Labai džiaugiuosi galėjusi dalyvauti šiame projekte.    

 

Ineta Lenkimaitė, Ia

 


Galerija: