Pasaulinei AIDS dienai skirta viktorina „AIDS geriau žinoti! 2018”


Gruodžio 1-oji – pasaulinė AIDS diena, minima nuo 1988 metų. Šios dienos tikslas – propaguoti brandesnį visuomenės, žiniasklaidos požiūrį į ŽIV infekciją ir susijusias problemas, siekti išvengti naujų ŽIV užsikrėtimų, diskriminacijos, naujų mirčių nuo AIDS.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kvietė paminėti Pasaulinę AIDS dieną ir Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų mokinius prisijungti prie protų mūšio „AIDS: geriau žinoti“. Protų mūšis – tai pakankamai nauja ir patraukli forma, kuri skatina sužinoti daugiau apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo sukeliamą ligą, jos plitimo kelius, prevenciją, gydymą, mokslo pasiekimus ŽIV ir AIDS srityse.

Antano Smetonos gimnazija prisijungė prie šios dienos minėjimo ir tradiciškai I-ų gimnazijos klasių mokiniams surengė protų mūšį. Protų mūšio metu mokiniams buvo pristatytos skaidrės su išsamia ir naudinga informacija apie ŽIV ir AIDS. Protų mūšiui buvo pateikti ULAC skelbiami labai įvairūs ir įdomūs faktai, bei klausimai, į kuriuos I–ų gimnazijos klasių mokiniai atsakinėjo rungtyniaudami tarpusavyje. Protų mūšyje dalyvavusios klasės buvo pasveikintos padėkos raštais.

Socialinė pedagogė

Mokykloms.pdf