Netradicinė istorijos – geografijos pamoka


               Balandžio 27 d. Kauno Antano Smetonos gimnazijos 1-3 klasių mokiniai, kartu su mokytojomis Gintaute Rakauskiene ir Rūta Barkauskaite, dalyvavo integruotoje istorijos-geografijos edukacinėje programoje Vilniuje.
             Pirmoje edukacinės programos dalyje mokiniai susipažino su atkurtų Valdovų rūmų istorija, apžiūrėjo unikalius archeologinius radinius: indus, papuošalus, batus, kuriuos valdovai dėvėjo prieš 500 metų, ginklų kolekciją, grožėjosi atkurtu viduramžių interjeru, baldais, puošniomis koklinėmis krosnimis, autentiškais gobelenais, paveikslais bei kitais originaliais Gotikos, Renesanso, Baroko laikotarpio eksponatais. Muziejaus gidas supažindino su Gediminaičių-Jogailaičių dinastijos bei Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės istorija.
              Lietuvos banko Pinigų muziejuje gimnazistai sužinojo Lietuvos bei pasaulio pinigų ir bankininkystės istoriją, pamatė didžiausią piramidę, pastatytą iš 1 milijono 935 lietuviškų 1 cento monetų, kuri įrašyta į Pasaulio Gineso rekordų knygą. Šiuolaikinių interaktyvių priemonių dėka, galėjo susikurti ir atsispausdinti banknotą su savo atvaizdu, savarankiškai nusikalti suvenyrinę 1 skatiko plokštelę.
         Edukacinę programą baigė Pavilnių regioniniame parke. Pasivaikščiojo pažintiniu taku nuo Pūčkorių atodangos iki Belmonto malūno, pasigrožėjo Vilnios slėnio kraštovaizdžiu, išlikusiais Pūčkorių dvaro palivarko pastatais, pamatė XVI a. patrankų liejyklos bei gynybinių įrenginių liekanas. Parko darbuotojas supažindino su regioninio parko istorija, papasakojo apie Belmonto miško gyvūniją bei retus augalus.