Minime Kovo 11 -ąją..!


Visą šią savaitę gimnazija mini Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, pažymėdama šią istorinę dieną įvairiais renginiais.

Kovo 7 d., pagal kultūros paso siūlomą programą, mus aplankė Šeiko šokio teatro trupė iš Klaipėdos su specialiai ypatingai dienai paminėti skirtu spektakliu „Aš esu Kovo 11″. Spektaklio formatas – neįprastas. Siekdami jį padaryti patraukliu jauniems žiūrovams, nutrynė liniją tarp žiūrovo ir scenos, todėl stebint spektaklį atrodė, kad pats esi dalyvis. Šį jausmą sustiprino ir neįprasta šokio „danga“, t.y. žemės, kurios kvapas, išvaizda bei atmosferinis apšvietimas panardino į patį veiksmo centrą. Spektaklio siužetas paremtas partizaninėmis dainomis, eilėraščiais, išlikusiais laiškais, dienoraščių nuorašais, partizanų pasakojimais.

Taip pat, pažymint Lietuvos Nepriklausomybės dieną, 1A kl. gimnazistė Gabrielė Liaudaitytė sukūrė plakatą, skirtą 32-osioms šios dienos minėjimo metinėms.

Galiausiai, žvarbi kovo 10 diena ir saulės spindulių suteikta energija subūrė gimnazijos bendruomenę į jai svarbią vietą – amfiteatrą, kur dalyvavo vieningoje akcijoje „Pasveikinimas Kaunui – „Tautiška giesmė“ nuo Kauno kalvų“. „Kovo 11 – oji – tai šventė, kuriai išaušus, mes visada prisimename, jog esame laisvi Lietuvos piliečiai, turintys teisę reikšti savo nuomonę bei kurti savo valstybei priimtinas vertybes“ – tokiais žodžiais minėjimą pradėjo renginio vedėjai, o direktoriaus pavaduotojos ugdymui, atliekančios direktoriaus funkcijas Astos Švarplienės išsakyti sveikinimo žodžiai dar kartą palietė pilietiškumo ir vienybės svarbą esant dabartinei situacijai pasaulyje. Trumpai pristačius kas yra himnas, kokia LR himno istorija bei jo reikšmė tautiškumui, buvo sugiedota Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“.

Sveikindami su artėjančia Kovo 11 – ąja, linkime išlikti vieningiems ir ateityje, didžiuotis savo šalimi, branginti ją ir svarbiausia suprasti, kad valstybę auginame kasdien ir kiekvienas…