Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ


Kauno Antano Smetonos gimnazija prisijungia prie šiemet kovo mėnesį vyksiančio Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ. Ši iniciatyva pakeitė devynerius metus vykusią nacionalinę „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“.

Šiemet minimas „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dešimtmetis. Šios akcijos organizatorius „Vaikų linija“ nusprendė šią iniciatyvą transformuoti, išplėsti ir pakviesti visus, norinčius stabdyti patyčias ir kitokį skaudinimą, savo veiklomis ir idėjomis jungtis prie Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ. Visą kovo mėnesį švietimo ir ugdymo įstaigas kviečiamos savo bendruomenėms organizuoti ir vykdyti veiklas, skirtas patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui. Su patyčiomis turime dirbti visus metus, tačiau kovo mėnesį esame kviečiami sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus.

Minint „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dešimtmetį, visą kovo mėnesį Kauno miesto ugdymo įstaigų socialinių pedagogų metodinis būrelis kviečia ugdymo įstaigas savo bendruomenėms organizuoti ir vykdyti veiklas, skirtas patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui. Su patyčiomis turime dirbti visus metus, tačiau kovo mėnesį kviečia sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus.

Rekomenduojamos šios socialinės užduotys kiekvienai savaitei:

  • 1-oji savaitė – Vyresnieji mokiniai veda užsiėmimus jaunesniesiems ugdymo įstaigos mokiniams;
  • 2-oji savaitė – Keičiame pastabą/kritiką į pagyrimą;
  • 3-oji savaitė – Šypsenų/apkabinimų savaitė;
  • 4-oji savaitė – Atsiprašymų/padėkų savaitė.