Pasitinkame Tarptautinę Tolerancijos dieną su TOLERANCIJOS RAKTU!


Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti (toliau Tarptautinė istorinio teisingumo komisija) kaip ir kasmet inicijavo Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje.

Šiais metais pasiūlė Tarptautinę Tolerancijos dieną paminėti su TOLERANCIJOS RAKTU. Kauno Antano Smetonos gimnazijos bendruomenė prisijungė prie siūlomos iniciatyvos.

 

Pilietinės iniciatyvos  tikslai:

  • išsiaiškinti bei prisiminti žodžio Tolerancija reikšmę;
  • aptarti su mokiniais – ar mes gyvename Tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokiniai prisimena;
  • rasti ir aptarti XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei.  Paanalizuoti, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam;
  • aptarti XX a. Lietuvos istorijos faktus (nacių ir sovietų okupacijų laikotarpius) rasti tolerancijos / netolerancijos pavyzdžių mūsų Lietuvos istorijoje ar jos vertinime.

 

Kodėl Tolerancijos dienos minėjimui siūlomas RAKTAS?

Pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.

Iniciatyvai panaudojome senus raktus, kuriuos panaudojome kuriant „Raktų- vėjo varpelį“.

Raktų  skambėjimas  pasieks svarbiausią akcijos tikslą – IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ!